IndeksIndeks  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Aive - Perła Nowego Ishgaru

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Liczba postów : 15
Dołączył/a : 10/11/2015
Wiek : 21
Skąd : MMz

PisanieTemat: Aive - Perła Nowego Ishgaru   Nie Lis 15, 2015 3:09 am

AIVE
Informacje Podstawowe

Imię: Aive [czyt. Aiw, Aiwe]
Pochodzenie: Ishgar
Data urodzenia: 12 V 891
Rasa: Człowiek
Orientacja seksualna: Heteroseksualna
Przynależność: Prometheus
Kolor znaku gildii: Miętowy
Miejsce umieszczenia znaku gildii: Na łonie, blisko prawego uda
Reputacja: Perła Nowego Ishgaru, Powierniczka Smoka


Informacje użytkowe

Nitr: 2500
Majątek: 1400 srebrników
Ekwipunek: laska, maska, Ishgarski strój szlachcianki
Umiejętności:
Uwodzenie – Aive jest niezwykle urodziwą dziewczyną o iście flirciarskim usposobieniu. Wie kiedy może osiągnąć coś dzięki swoim kształtom, słowom i ruchom oraz potrafi to wykorzystać.
Dyplomacja – podczas gdy jej brat dowodził armią rewolucji anty-magicznej, ona utrzymywała politykę nowopowstałego państwa. Spotykała się z lokalnymi rządami oraz wpływowymi personaliami by eliminować pochodzące od nich zagrożenie lub odnajdywać w nich sojuszników.
Przywództwo – Powierniczka Smoka władała kultura i polityką wewnętrzną Nowego Ishgardu. Musiała wiedzieć jak mówić do ludzi, by ci ją słuchali i wykonywali jej polecenia.


”Perła o nieregularnych kształtach to perła wśród pereł”

Ishgar to wielkie cesarstwo kulturą przypominające mieszankę Bliskiego Wschodu i Japonii. Pochodzi z niego wiele pięknych kobiet, jednak nie wszystkie zasłużyły na miano Perły Nowego Ishgaru. Aive jednak dostała ten tytuł podczas objawienia u boku swego brata podczas jednego z przemówień do zbuntowanego ludu.

Jej uroda jest nadprzyrodzona. Dziewczyna ma idealne wymiary ciała i długie do pasa, złociste włosy. Struktura jej fryzury oparta jest o cienkie, lekkie włosy, które puszą się od nawet najlżejszego podmuchu wiatru. Przypominają wtedy wzburzone fale na morzu lub spadającą z wodospadu chmurę kropel. Zazwyczaj skąpo ubrana w Ishgarski strój szlachcianki pokazuje swoje idealne kształty. Można rzec 90/60/90, jednak jej piersi i biodra lepiej wpasowują się w idealną sylwetkę niż głupie statystyki.

Jasna, miodowa cera skutecznie podkreśla lekkie, okrągłe rysy twarzy w połowie skrywanej pod maską wyrzeźbioną na kształt muszli. Cechą charakterystyczną widoczną pod tym elementem ubioru są szerokie, purpurowe usta. Przypominają bardziej rozłożyste wiśnie, z których Ishgar jest znany. Odciągają lekko uwagę od bogato zdobionych kolorowym makijażem oczu w kolorze błękitnego morza.

Aive zazwyczaj nie zmienia stroju. Ekscentryczna maska i strój nadmorskiej szlachcianki w pełni spełniają jej oczekiwania. Ich kolorystyka krąży skutecznie dookoła srebra muszli, morskiego błękitu, a nawet turkusu i lekkiego różu. Główna część ubrania składa się z: rękawiczek przypominających bandaże, sukienki trzymającej się na piersiach i biodrach z odsłoniętą większą częścią torsu, a także wysokich butów połączonych do sukni specjalnymi paskami. Dolna część sukienki wygląda jak zdjęte z baletnicy, sztywne w poziomie, faliste sukno. Od lewego boku, strój ten wyposażono w trzy czerwone paski do których przypiąć można sakwy i tobołki, a z piersi i rzuconych na ramiona rękawków wystają „morskie skrzydełka” imitujące rybie płetwy.

Jej wygląd idealnie pasuje do Gallade, czyli artefaktu, który zawsze ma przy sobie. Jest to około 1,3 metrowa laska wykonana z materiału przypominającego muszlę. Dolna jej część została wygładzona i lekko zaostrzona, niczym szpic na parasolce modnej we Fiore. Górna natomiast to podobizna smoka trzymającego się rdzenia kija. W jego paszczy umieszczono kryształ spełniający rolę łącznika ze zbiornikiem Nitru ukrytym wewnątrz laski. Gallade komponuje się też z mnogą biżuterią Aive – licznymi pierścionkami, wisiorem w kształcie pentagramu oraz morskimi kolczykami w kształcie koników morskich.


”Jestem Czysta kartką i sama decyduję czym się zamaluję”

Jak szybko podsumować Perłę Nowego Ishgardu? Arystokratka. W tym jednym słowie zawiera się cały charakter, zachowanie i styl życia Aive.

Zacznijmy może od słodkiej otoczki niewinnej dziewczyny. Powierniczka Smoka wychowywała się w warunkach wymagających od niej pewności siebie oraz zaufania do niej obcych. Starając się pomagać innym wydobywała z nich informacje, często drażliwe i utajnione, które zapewniały jej sukces w polityce. Mimo to, wiedziała kto jest jej prawdziwym kompanem i dbała o niego. Nie chcąc ranić bliskich ukrywała przed nimi prawdę o swych działaniach.

Aive jednak nie jest tak dobrą szlachcianką. Jej długotrwale sukcesy w polityce i wojskowe osiągnięcia brata stojącego na czele armii anty-magicznej wytworzyły w niej przekonanie o wyższości nad innymi. Dołożywszy do tego informacje o popularnym w Ishgardzie niewolnictwie można łatwo zrozumieć jej uosobienie. Wyśmiewanie słabszych lub próbujących okazać swoją wyższość oraz uwodzenie mężczyzn by pokazać im ich słabość to standardowe rozrywki jakimi obdarzyło Aive życie.

Korzystająca w życiu ze wszystkich dóbr dziewczyna przejawia jednak jeszcze jedną, ekscentryczną cechę. Uwielbia rozmowy z osobami obdarzonymi magią. Wypytuje ich o wszystkie jej aspekty, możliwości, zastosowania i ograniczenia, nie dlatego by poznać ich słabości czy opracować strategię, a dlatego bo ją intrygują. Intrygują ją osoby, które stara się wyplewić ze świata.


”Każdy kroczy droga pełną skrzyżowań”

Isver i Askande byli młodymi cywilami zamieszkującymi jedno z nabrzeżnych miast Ishgaru. Wiedli spokojne życie utrzymując się z wykonywania narzędzi i sieci dla okolicznej ludności. Życie nie stroniło im od problemów, ale trzymali się dobrze i trwali w miłości. Po kilku latach takie związku ich miłość zaowocowała. Isver urodziła syna, któremu nadali imię Iskander. Chłopiec wychowywał się na rzemieślnika, jednak zawsze interesowało go coś innego. Był energiczny, lecz zdyscyplinowany. I co najważniejsze, uwielbiał bawić się w żołnierza. Jednak chłopiec nie był jedynakiem. Dziesięć lat później narodziła się jego siostra – Aive. Od urodzenia była niezwykle urodziwa i zabawna, dobrze dogadywała się z rówieśnikami.

Wszystko jednak zmieniło się 6 lat po narodzinach dziewczynki. Przechodząca grupa magów z jednej ze złych gildii, na kontrakcie z królem Springanem, porwała ich rodziców i wielu innych mieszkańców wioski. Lokalne dzieci, osamotnione i osierocone, w poszukiwaniu szczęścia i pieniędzy potrzebnych do życia wyruszyły grupą do pobliskiego miasteczka. Nie byli tam miło widziani, więc zawiązali działalność jako gang i sami wywalczali sobie warunki do życia.

Po trzech latach takiego życia, w częściowej biedzie i niedożywieniu, Iskander został zauważony przez przechodzący oddział Armii Ludowej. Uznali go za dobrze wyszkolonego i zaprosili do wojska, czemu chłopak nie odmówił. W końcu to było jego wielkie marzenie! Problem jednak stanowiła jego siostra. Mająca 9 lat Aive nie mogła zostać żołnierzem. Jej brat na kolanach udał się do kapitana garnizonu i błagał o przyjęcie jej jako towarzyszki na naukach etykiety i strategii. Po kilku próbach i pokazaniu swojej siły, Iskandarowi ostatecznie udało się wybłagać nauczanie dla siostry, więc i on rozpoczął służbę militarną.

Był dzielnym szeregowcem, a jego umiejętności strzeleckie i szybkie reakcje w działaniu zapewniały mu stopniowe awanse. Aive natomiast szkoliła się i pokazywała liczne talenty dyplomatyczne. W ciągu 10 lat służby wojskowej, Iskander został dowódcą oddziału liczącego 50 osób, a jego siostra zyskała miano doradcy kapitana. Jej taktyki i strategie wchodziły w życie, a jego oddział rozsławiony został na całą Armię.

Wszystko się jednak zmieniło pewnego dnia. Podczas, gdy rodzeństwo z oddziałem stacjonowało jako obstawa ważnego mostu na zatoce. Przybył do nich na rozmowę tajemniczy mężczyzna w płaszczu. Miał bliznę poprowadzoną od tyłu łysej czaszki do samego podbródka przez oko i wargi. Uśmiechał się, a jego głos był przyjemny. Zaoferował pomoc w zamian za pomoc mu. Aktywował jakieś dziwne zaklęcie i przyzwał portal runiczny. Wypłynęły z niego magiczne bronie palne i laska przyozdobiona figurką smoka. Każdy żołnierz dostał w ten sposób coś dla siebie. Aive przyjęła laskę, a Iskander XYZ. Tajemniczy starzec pokazał jak korzystać z tych przedmiotów i poprosił o zaatakowanie wskazanego przez niego punktu, następnego dnia. Uradowani lepszą bronią żołnierze nie mieli żadnego sprzeciwu.

Iskander dostał adiutanta i wyruszył z ludźmi do walki. Przyjaciel wskazał mu siedzibę potężnych magów, których żywoty chciał ukrócić. Dowódca pamiętał o tym, że to magowie odebrali mu rodziców i spokojne dzieciństwo, więc nie miał oporów by dokonać wyroku śmierci. Przypuścił atak. Wspierała go przy tym Aive i jej nowy nabytek – Gallade, niewielki, ale bardzo groźny drake. Po kilku godzinach walki, wszystkie cele zostały zamordowane, a rodzeństwo odnalazło tajemniczą księgę będącą spisem niewolników. Odnaleźli w niej zapis o tym, że ich rodzice byli przez pewien czas niewolnikami w tej posiadłości!

Po udanej akcji wrócili do obozu głównego gdzie czekała na nich przykra niespodzianka. Kapitan uznał ich dywersję za bunt przeciwko królowi-magowi i kazał ukarać wszystkich członków oddziału łącznie z rodzeństwem. Niegodzący się na to użyli artefaktów by wybić co do nogi niesprawiedliwych agresorów, lecz część z nich dołączyła do oddziału. Zbuntowany garnizon nazwał dowódcami rodzeństwo i zaczął szerzyć swoje anty-magiczne przekonania. Przez następne kilka lat, oddział stał się pełnoprawną armią często korzystającą z usług artefaktycznego dziadka. W zamian za wyposażenie, żądał ataków na kolejne punkty zaznaczone na mapie strategicznej rewolucji.

Bunt skierowany przeciwko zwolennikom magii sięgał bardzo daleko. Powstała strefa została nazwana Nowym Ishgarem. Władze w nim sprawowała niezwyciężona dyplomatka, mistrzyni strategii politycznej i gospodarczej – Aive, a władze wojskową i inicjatywę na froncie posiadał Iskander Niepokonany. Podczas, gdy armia anty-magiczna podbiła niemal ćwierć Ishgaru, Aive rozbudowała przemysł i kulturę nowo-powstałego państwa. Była niezwykle charyzmatyczna i potrafiła wpłynąć na ludzi. Wiedziała czego potrzebują oraz kiedy zlikwidować zagrażającego państwu polityka lub handlarza.

Jednak pewnego dnia Nowy Ishgar popełnił duży błąd. Iskander postanowił stanąć ze swoją milionową armią naprzeciwko jednego z Czterech Bogów Ishgaru. Facet ten jednym podmuchem, jednym zaklęciem, zniszczył większą część wojska i zmusił dowódcę z siostrą do odwrotu. Gdy powrócili jako przegrani do ich stolicy, zostali zbesztani i zmieszani z błotem. Cywili podnieśli przeciwko nim bunt, a ze wszystkich stron najechała Armia magów Ishgardu. Aive i Iskander musieli uciekać. Wsiedli na swój statek i odpłynęli na zachód. Płynąc kilka miesięcy od miasta do miasta dotarli niemalże do granic Fiore.

Miała wtedy miejsce ogromna burza, niezwykle silny sztorm. Wszyscy marynarze starali się walczyć z żywiołem jak mogli jednak, bez skutku… Okręt został przełamany przez jedną ze spychających na skały fal. Aive i Iskander razem z jego adiutantem złapali się specjalnej belki ratunkowej i nieprzytomni dryfowali po morzu kilka dni. Ostatecznie jednak obudzili się wyrzuceni na plażę, skąpani w promieniach słońca i słonej wodzie. Następny dzień błądzili poszukując życia, aż dotarli do wioski i natknęli się na Łowców Magów. Gdy Aive przypadkowo aktywowała Gallade, ci rozpoznali ją i zabrali do swojej siedziby wraz z jej towarzystwem. Od tamtej pory, cała trójka należy do Prometheusa, a Aive i Iskander stanowią ważne wsparcie i doradztwo dla Areum.


Dodatkowe informacje

Co lubi:
+ flirciara, ale nie szuka związku
+ uwielbia egzotyczne owoce
+ kocha gady i ptaki
+ jej klimaty to nasz Bliski Wschód (Persja, Arabia, Turcja): muzyka, tańce, smaki
+ lubi rozmawiać z magami, ale …
Czego nie lubi:
- … nienawidzi magii
- nie trawi orzechów włoskich i laskowych
- nie podoba jej się śnieg jako substancja

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Liczba postów : 180
Dołączył/a : 30/09/2015
Skąd : Krainy Północy

PisanieTemat: Re: Aive - Perła Nowego Ishgaru   Nie Lis 15, 2015 1:31 pm

Akcept!

_________________
Exchanging the white bond
Devoted prayers in one blue night
Winding green seeds fall down
Leaving the bronze one to harvest
Under purple mystery.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Liczba postów : 65
Dołączył/a : 07/09/2015

PisanieTemat: Re: Aive - Perła Nowego Ishgaru   Nie Lis 15, 2015 7:17 pm

Akcept

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://www.yousei.pl/t214-haru-yoshida
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Aive - Perła Nowego Ishgaru   

Powrót do góry Go down
 

Aive - Perła Nowego Ishgaru

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Yousei no Hikari :: Kartoteka :: Karty Postaci :: Prometheus-