IndeksIndeks  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Neoś - human neko sapiens

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Liczba postów : 32
Dołączył/a : 21/10/2015

PisanieTemat: Neoś - human neko sapiens   Sro Paź 21, 2015 8:10 am

MIANO POSTACI

Informacje Podstawowe

Imię: Neoś
Pseudonim: Kotek
Nazwisko: Tau
Pochodzenie: Trupa cyrkowa odwiedzająca całe Fiore
Data urodzenia: 14 lutego 890 roku
Rasa: Homo neko sapiens
Orientacja seksualna: Bisexualny jak każdy inny kotek
Przynależność: Angel Tears
Kolor znaku gildii: Różowy
Miejsce umieszczenia znaku gildii: Na lewej piersi blisko mostka
Reputacja: NEKO?!


Informacje użytkowe

Magia: Magia Głosu
Magiczna Energia: 2500
Majątek: 2000 klejnotów
Ekwipunek: Przenośne kotatsu, smycz, lakrymowe słuchawki
Umiejętności: PRZYJACIEL ZWIERZĄT
Neoś jest w połowie kotem, więc zwierzęta wyczuwają go i uważają bardziej za zwierzę niż człowieka. Dodatkowo jego zachowanie względem zwierząt jest niezwykle przyjacielskie co sprawia, że nawet bardziej agresywne istoty traktują go neutralnie. Jest przez nie odbierany jako duży kot... Norma.
AKROBATYKA
Każdy kot ma wrodzoną wiedzę o prawach fizyki i ruchu, co pozwala mu wywijać niestworzone figury w powietrzu i chronić się przed upadkami. Neoś ma tak samo, na jego szczęście... Ostatnio nawet zdarzyło mu się spaść z dachu trzy piętrowego budynku. Spadł na cztery łapy... to znaczy nogi i ręce.
NIEZAWODNY SŁUCH
Neoś ma niezwykle wyczulony słuch, niespotykany wśród zwykłych ludzi. Jest częściowo efekt jego pochodzenia rasowego, a także jego magii. Chłopak potrafi rozpoznać po głosie każdego, kogo słyszał już kiedykolwiek, a także ma szerszy zakres dźwięków jakie może odebrać.


Aparycja

Nie wiem ile razy to jeszcze powtórzę, ale Neoś jest pół-człowiekiem pół-kotem. Co za tym idzie, jego sylwetka jest inna od przeciętnego nastolatka. Mierzy sobie trochę ponad metr siedemdziesiąt, a z powodu obżarstwa Taiyaki waży prawie sześćdziesiąt kilogramów! Przy tej posturze, może wydawać się, że to cherlak. Prawda jest jednak taka, że Neoś posiada ładne mięśnie. Są one jednak skutecznie skrywane pod ubraniami i warstwą kilkumilimetrowej, srebrzystej sierści.
Ktoś kto kiedyś projektował jego ciało starał się uzyskać efekt przystojnego, miłego wyglądem chłopaka. Efekt ten udało się uzyskać. Jednym ze składników jego urody jest dość długa szyja na której ulokowano niewielką głowę. Żeby nie pokazywać jej rozmiarów, chłopak zapuścił dłuższe włosy o ładnej objętości. Wyróżniają się one na tle jego ubioru, gdyż są jasne z różowymi końcówkami. Neoś stara się je naturalnie rozpuszczać przez co boki i tył lekko podkręcają się ku górze, a grzywka przysłania duże oczy w kolorze żółto-różowym. Oczywiście jego patrzałki nie są aż tak duże by zajmować większą część twarzy, jednak stanowią jej elementy charakterystyczne. Cóż na niej więcej? Mały, lekko szpiczasty nosek oraz szerokie usta o wąskich, bladych wargach.
Nastolatek lubi ubrania stylowe, ale wygodne. Oczywiście wygoda to pojęcie bardzo względne, dlatego też spodnie rurki, biodrówki są stałym elementem jego wystroju. Zazwyczaj są to ciemne jeansy lub czarne satynowe. Oczywiście nie może zabraknąć przy nich nabitego cekinami paska, zazwyczaj luźno opuszczonego wzdłuż nogawki. Spodnie biodrowe są dla niego bardzo ważne, gdyż dzięki nim może spokojnie i bez dodatkowych ucisków wyjąć swój metrowy, puszysty, srebrny ogonek na wierzch (tylko jego końcówkę przefarbował na róż). Oczywiście spodnie to nie jedyny element jego ubioru (tylko ze względu na temperatury, a nie nagość)! Na tors zazwyczaj zakłada spinaną guzikami koszulkę w pasku, koniecznie jasną i z krótkim rękawkiem. Jak zwykł mawiać: „podkreśla jego oczy”. Odsłania ona też sporą część jego klatki piersiowej, gdyż jest pozbawiona kołnierza (takie szerokie wycięcie). Nie jest to najbardziej stylowa część stroju i wygląda dość pospolicie, toteż często nakłada na nią rozpinaną bluzę z ciemnego, sztucznego futerka (lekko podwija jej rękawy, bo są zbyt długie i wyglądają jak zdjęte z starszego brata). Tak w skrócie wygląda większa część jego garderoby – różnice są tylko w materiałach, odcieniach i kącie pasków na koszuli.
Czy o czymś zapomniałem? Ach tak! Żeby już nie wydłużać sztucznie – z jego czuprynki wystają ciemne, duże, trójkątne uszy. W zależności od nastroju stroszy je lub opuszcza… Fajnie pasują do jego lakrymowych słuchawek i luźno okręconego dookoła szyi szala. Słodziaśnie?

Cechy charakterystyczne:
Koci ogonek i uszka <3
Kocie usposobienie


Charakter

Neoś jest częściowo kotem (chyba się powtarzam), więc jak kot się częściowo zachowuje. Jak jednak to opisać?! No ja mam z tym problem…
Przede wszystkim wykazuje niezwykłą tolerancję do wszelkich rzeczy dziwnych i odstających od norm społecznych. Prawdopodobnie spowodowane jest to jego odmiennością fizyczną i biseksualną orientacją… Nie można jednak powiedzieć by było to standardowe podejście do świata. Oczywiście pochodną od tej cechy jest jego cudna przyjacielskość. Neoś uwielbia łasić się do ludzi miłych dla niego, a nie robi tego tylko w sposób cielesny. Można powiedzieć, że idealny z niego przyjaciel i zwierzak domowy w jednym. W końcu kto nie chciałby mieć kotka z którym można mądrze porozmawiać?
Jeżeli o tym mowa, mag wykazuje się nieprzeciętnym intelektem. Oczywiście jak na kota… Nie odzywa się zbyt wiele wśród obcych, ale dla przyjaciół i kochanków mówi dość dużo. Nie są to rzeczy banalne, często składają się z usłyszanych gdzieś sentencji i cytatów. Można powiedzieć, że inteligencję jednak ma ludzką.
Inną jego typowo ludzką cechą jest wierność. Koty chodzą swoimi ścieżkami, ale nie Neoś. On woli związać się z kimś i towarzyszyć mu jak kompan lub nawet kochanek, miau. Pomimo przywiązania do ludzi, wie i czuje kiedy nie jest już mile widziany, albo staje się obojętny. Wtedy zazwyczaj miło żegna się i odchodzi. Jego poczucie płci lekko ułatwia mu tą filozofię, gdyż znacznie łatwiej znaleźć kompana mając do wyboru z palety wszystkich ludzi.
Mówiąc o kompanach warto dodać informację o jego stosunkach ze zwierzętami. Jako, że chłopak jest częściowo kotem, większość zwierząt odbiera go jako zwierzę. Nie przeszkadza im jego wygląd, a zachowanie znacząco nie odstaje od „dzikich” norm. Większe i bardziej agresywne drapieżniki nie atakują go aż tak często, gdyż wyczuwają go jako dużego kota, a wszyscy wiedzą, że takowe są niebezpieczne!
Oczywiście Neoś nie jest pozbawiony wad… Jak każdy kot miewa zachcianki i nie odpuszcza jeżeli ich nikt nie spełni. Zazwyczaj objawia się to gdy nikt się z nim nie bawi lub o niego nie dba na podłożu psychisno-emocjonalnym. Staje się wtedy osowiały, smutny i znacznie bardziej drażliwy. Szuka wtedy samotności w formie buntu, a wszelkie kontakty społeczne z niechęcią akceptuję. Uważa, że tylko tak ktoś się nim przejmie i zaopiekuje.
Inną jego negatywną cechą jest duża łatwowierność. Przynajmniej w początkowych fazach znajomości, jeżeli ma dobry humor, daje sobie wmówić każdą głupotę i kłamstwo. Dużo się to nie zmienia gdy zna kogoś bliżej, gdyż wtedy wierzy, że ten ktoś go nie oszuka. Można go wtedy stosunkowo łatwo wykorzystać do niecnych celów.
Podsumowując… Neoś jako kotek jest miły, puszysty i przyjazny. Wykazuje się wiernością i lojalnością. Wymaga jednak opieki i zainteresowania, gdyż podstawą jego życia są miłe stosunki społeczne.


Biografia

Wszystko co związane z Neosiem zaczęło się podczas projektu Eclipse. Wilka część magów została wtedy przydzielona do obrony stolicy przed wielkimi i niezwykle potężnymi smokami, które wymaszerowały przez portal. Natomiast mniejsza część magów wspierała Armię Rady Magicznej w ewakuacji cywilnej ludności miasta i okolic na regiony niezagrożone. Jedną z eskortujących była Milliana z Mermaid Heel. Odcięta od informacji o towarzyszka poświęciła się pomocy ludziom. Dopiero po miesiącu udało jej się dotrzeć do informacji o tym, że większość obrońców Crocus zginęło w walkach. Załamana wylądowała w złym towarzystwie przepijając cały dobytek. Gdy jej sakiewka schudła do zera, pewna grupa typów spod czarnej gwiazdy zaproponowała jej nowe życie…jako niewolnicy cyrkowej. W obcych krajach nie często widuję się pół-człowieka pół-kota takiego jak ją. Dziewczyna została sprzedana do wędrownej trupy i wywieziona z Fiore na długie lata.
Gdy kotka przystosowała się do nowego życia i zobojętniałą na przeszłość została wyzwolona przez jakiegoś maga na zleceniu zniszczenia nielegalnych handlarzy niewolników, jakimi była ta objazdowa ekipa. Milliana nie wiedząc co zrobić wyruszyła w dalszą wędrówkę z wybawcą. Zakochała się w nim i poniosła emocjom podczas pewnej upojnej nocy. Niestety gdy się obudziła, go już nie było… W kilka dni od tego rozstania zaciągnęła się do innej trupy cyrkowej, już na prawach zwyczajnego pracownika i członka kompanii. Ich wędrówka trwała kilka miesięcy, a jak się okazało, wraz z Millianą dołączyła jeszcze jedna osoba. To było jej nienarodzone dziecko.
Dzień porodu był bardzo ważny dla całej tej trupy. Narodziny Neosia były ostatnim co Milliana w życiu ujrzała. Jedynie wyszeptała jego imię i odeszła. Dzieckiem zaopiekowała się pewna akrobatka. Wychowywała go jak człowieka, ale nie potrafiła przełamać jego kociej natury. Ostatecznie Neoś był homa neko sapiens, tak jak jego matka. Przez wiele lat jeździł wraz z cyrkiem, jednak trudna sytuacja polityczna wpływała na gospodarkę, a ta nie wspierała kultury i cyrku… Karawana kuglarska rozpadła się, a opiekunka Neosia uznała go za dorosłego i kazała mu ruszyć w świat. Tak się składało, że ostatnim przystankiem cyrku było miasto Shirotsume. Chłopak tymczasowo osiedlił się tu (mieszkając na opuszczonym poddaszu małej restauracji). Jedyne co miał to ubranie, kotatsu, smycz i słuchawki. Kotatsu zawsze zastępowało mu łóżko- nie było wystarczająco wielkie by mógł się tam rozłożyć, ale nie przeszkadzało mu leżenie zwiniętym w kłębek. Natomiast smycz i słuchawki były pamiątkami po przyjaciołach. Smycz podobno niegdyś należała do Milliany, ale nie było na to dowodów poza opowieściami akrobatki. Słuchawki z kolei były prezentem od wszystkich na jego 10 urodziny. W pewien sposób te przedmioty trzymały go przy życiu… Nie miał teraz nikogo, ani nie miał gdzie iść.
Ostatecznie po kilku miesiącach wyruszył w podróż. Spotkał jakiegoś starszego maga, który przeszkolił go magicznie i poprzez liczne rozmowy opowiedział mu o świecie. Neoś przedtem nie miał pojęcia o tym jak się potoczyła historia Fiore, ani że istnieją gildie i „fronty”- jak zwykł mawiać staruszek. W ciągu pół roku zwiedzania, odwiedzili Esenthor, Brenn, Wioskę Słońca, a na końcu dotarli do Valhalli… Tu miało miejsce niemiłe wydarzenie. Podczas gdy Neoś poszedł spać w pokoju hotelu, staruszek wyszedł na miasto i został zabity przez jednego z Łowców Magów. Chłopak nie dowiedział się co się z nim stało, ale posmutniał. Postanowił jednak nie opuszczać miasta, a dołączyć do Angel Tears. Nie chciał być znowu sam… W końcu jest kotem.


Dodatkowe informacje

Ciekawostki (opcjonalnie):
Neoś jest w połowie kotem! Chyba o tym wspominałem...
Jego ogonek jest połączony nerwem prosto do oddzielnego płatu mózgowego.
Neoś jest biseksualistą i ma chłopaka... przynajmniej on tak uważa.
Prawdopodobnie przodkiem Neosia jest Milliana z Mermaid Heel.
On często podkreśla, że jest częściowo kotem.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Liczba postów : 180
Dołączył/a : 30/09/2015
Skąd : Krainy Północy

PisanieTemat: Re: Neoś - human neko sapiens   Sro Paź 21, 2015 2:24 pm


Akcept.

_________________
Exchanging the white bond
Devoted prayers in one blue night
Winding green seeds fall down
Leaving the bronze one to harvest
Under purple mystery.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar
Liczba postów : 65
Dołączył/a : 07/09/2015

PisanieTemat: Re: Neoś - human neko sapiens   Sro Paź 21, 2015 8:34 pm

Akceptuję!!!

_________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://www.yousei.pl/t214-haru-yoshida
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Neoś - human neko sapiens   

Powrót do góry Go down
 

Neoś - human neko sapiens

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Yousei no Hikari :: Kartoteka :: Karty Postaci :: Angel Tears-