IndeksIndeks  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Przywitanie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Liczba postów : 41
Dołączył/a : 11/10/2015

PisanieTemat: Przywitanie   Sro Paź 14, 2015 2:25 pm

Wbrew pozorom, nazwa wątku nie oznacza, że będę się tu przedstawiał ja, czy ktokolwiek inny po mnie. Przynajmniej nie z założenia. Chciałbym poruszyć kwestie rzeczy, o których nie mam pojęcia, bądź udaję, że go nie mam, a które nie są za dobrze wyjaśnione, bądź w ogóle nie ma o nich wzmianki w istniejących tematach wzorów, wpisach w encyklopedii i zbliżonych.

1. Kwestie nieaktualne - rubryka 'Zapisy' nawiązuje do dni sprzed startu forum. Jak znajdę coś jeszcze to liczcie na kolejne ataki. ;>

2. Czas akcji - jeżeli nie jest podany, to skąd część osób ma jasno określoną datę urodzenia? Jeśli mamy jakiś konkretny rok, kiedy zaczyna nam się fabuła, to nie spotkałem się z żadnym wpisem.

3. Artefakty - należą do tępicieli Magów, więc na dobrą sprawę nie powinny zużywać zasobów magicznych, ponieważ to znacząca hipokryzja, podburzająca fundamenty idei Plebejuszy Ptolemeuszów.

3. 'Zaklęcia' Proletariuszy Prekariuszy. Nie ma o nich wzmianki. Magowie mają 6 punktów, co daje 2 zaklęcia słabe, bądź 1 słabsze nieco mniej. A zieloni? Trochę traktowani są po macoszemu. :<

4. Osobista sprawa - Umiejętności. Podane przez Was są liczne, szczegółowo opisane i sympatycznie skrojone. W KP będę miał jedną własną, jednak zbliżoną do kilku z tych, które już się pojawiły na liście. Ogólnie nie mam obiekcji i lajkuję, ale uprzedzam, że mogą być w przyszłości obecne też jakieś nowe propozycje.

Gwiezdne bramy pomijam dopóki ktoś zainteresowany nie będzie sprawiał wrażenia poszkodowanego lub wręcz odwrotnie. Przyznaję się, że nic tam nie czytałem.

5. Najgorsze, co może być dla pedantów. Są dwa wzory Karty Postaci, przy czym niestety nieco się one od siebie różnią. Sugeruję usystematyzowanie, żeby całość była bardziej czytelna. Za wzór w htmlu i jego finalny wygląd, mega propsy dla Liz. Tylko czemu chowacie te graficzne i pisarskie dzieła sztuki, Wy administracyjne pomioty, potwory człekokształtne Wy!?

6. Gdzieś spotkałem się z listą zakazanych na start Magii. Same nazwy nie zawsze w czymkolwiek pomagają, więc przydałyby się kilkuwyrazowe nawet opisy. Dziękuję. :*

7. Przydałby się też szybki poradnik dotyczący magii i zaklęć, bo jak ktoś nie miał styczności z FT, to może mu być ciężko się połapać w tym, co się dzieje.

Liczę na uwagę ze strony Małpeczek i jakieś ewentualne reakcje, żeby lepiej nam się żyło. :DDD

Nie dbam o to, że ludzie chcą mieć płaski świat,
Nikt nie jest czarno-biały, mamy wszystkie z barw
I nie ważne, jak mocno chciałbym je opisać
Ty zobaczysz to, co chcesz, poprzez pryzmat swego dzisiaj.

Ostatnio zmieniony przez Frey dnia Sro Paź 14, 2015 7:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://www.yousei.pl/t200-frey

Liczba postów : 111
Dołączył/a : 07/09/2015

PisanieTemat: Re: Przywitanie   Sro Paź 14, 2015 2:32 pm

Na co mogę odpowiedzieć, to odpowiem od ręki.
Cytat :
1. Kwestie nieaktualne - rubryka 'Zapisy' nawiązuje do dni sprzed startu forum. Jak znajdę coś jeszcze to liczcie na kolejne ataki. ;>
Wąty do Haru, to on to pisał. A tak na serio to postaram się tym zająć c:

Cytat :
2. Czas akcji - jeżeli nie jest podany, to skąd część osób ma jasno określoną datę urodzenia? Jeśli mamy jakiś konkretny rok, kiedy zaczyna nam się fabuła, to nie spotkałem się z żadnym wpisem.
Rok obecny to 911. Postaram się za moment gdzieś to wpisać.

Cytat :
5. Najgorsze, co może być dla pedantów. Są dwa wzory Karty Postaci, przy czym niestety nieco się one od siebie różnią. Sugeruję usystematyzowanie, żeby całość była bardziej czytelna. Za wzór w htmlu i jego finalny wygląd, mega propsy dla Liz. Tylko czemu chowacie te graficzne i pisarskie dzieła sztuki, Wy administracyjne pomioty, potwory człekokształtne Wy!?
[Dziękuję za propsy <3] Chętnie bym usystematyzowała to, że używa się tylko tego jednego, albo tylko tego drugiego. Jednak wychodzi tutaj kwestia tego, że niektórzy nie umieją tego wypełniać. Serio. Spotykałam się z przypadkami, które naprawdę nie potrafiły wypełnić wzoru KP w HTMLu, nie ważne jak byś go opisał.
Co do chowania kart - karty widoczne są tylko dla tych, którzy są w danej gildii. Jest to po części kwestia fabularna, że ktoś z Angel Tears nie wie, jaki jest na przykład ktoś z Prometheusa. Albo że ktoś z Prometheusa zna większość ze swojej gildii. Dostęp tam niestety otrzymuje się dopiero po nadaniu koloru, co może okazać się strasznie problematyczne (wczoraj dostałam zapytanie "gdzie zniknęła moja KP") i jeśli gracze będą się w jakimś sensie buntować, pomyślę nad zmianą tego.

#e0bc38
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://yousei.forumpl.net/t202-elisabeth-elize-schwarze

Liczba postów : 14
Dołączył/a : 30/09/2015

PisanieTemat: Re: Przywitanie   Sro Paź 14, 2015 8:11 pm

Cytat :
3. Artefakty - należą do tępicieli Magów, więc na dobrą sprawę nie powinny zużywać zasobów magicznych, ponieważ to znacząca hipokryzja, podburzająca fundamenty idei Plebejuszy Ptolemeuszów.

Z tego co słyszałem, artefakty powstają z magii magów i nią są napędzane. Bardziej niż hipokryzja jest to sprzeczność, coś jak zderzenie włóczni, która przebija każdą tarczę i tarczy, na której łamią się wszystkie włócznie.
Jeśli zniszczą magów, sami stracą moc.

Cytat :
4. Osobista sprawa - Umiejętności. Podane przez Was są liczne, szczegółowo opisane i sympatycznie skrojone. W KP będę miał jedną własną, jednak zbliżoną do kilku z tych, które już się pojawiły na liście. Ogólnie nie mam obiekcji i lajkuję, ale uprzedzam, że mogą być w przyszłości obecne też jakieś nowe propozycje.

Na twoim miejscu nie kombinowałbym w KP z nowymi skillami, tylko stworzył jakiś temat w którym zgłosiłbyś skill do oceny i zostałby on ewentualnie dodany do listy, jeśli administracja wyraziłaby na niego zgodę.
Wtedy dopiero dodałbym go do KP.

Co do reszty: To bardzo dobre spostrzeżenia \o/

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Liczba postów : 180
Dołączył/a : 30/09/2015

PisanieTemat: Re: Przywitanie   Sro Paź 14, 2015 8:49 pm

Cytat :

3. 'Zaklęcia' Proletariuszy Prekariuszy. Nie ma o nich wzmianki. Magowie mają 6 punktów, co daje 2 zaklęcia słabe, bądź 1 słabsze nieco mniej. A zieloni? Trochę traktowani są po macoszemu. :<

Gwiezdne bramy pomijam dopóki ktoś zainteresowany nie będzie sprawiał wrażenia poszkodowanego lub wręcz odwrotnie. Przyznaję się, że nic tam nie czytałem.

6. Gdzieś spotkałem się z listą zakazanych na start Magii. Same nazwy nie zawsze w czymkolwiek pomagają, więc przydałyby się kilkuwyrazowe nawet opisy. Dziękuję. :*

7. Przydałby się też szybki poradnik dotyczący magii i zaklęć, bo jak ktoś nie miał styczności z FT, to może mu być ciężko się połapać w tym, co się dzieje.

Liczę na uwagę ze strony Małpeczek i jakieś ewentualne reakcje, żeby lepiej nam się żyło. :DDD

Dziękujemy Ci bardzo za zwrócenie uwagi na to wszystko. Forum jest nowe i każde wasze wskazówki są mile widziane. Razem możemy więcej. Tak więc odpisując:

1. Done.
2. Został dodany odpowiedni wpis do działu FAQ.
3. Jeśli chodzi o Artefakty potrzebują one trwałego źródła zasilania. Stąd pomysł na energię magiczną i gildię, której członkowie nazywani byliby łowcami magów. To, że ich nienawidzą nie oznacza, że nie potrzebują czegoś do walki. Tak mi się zdaje.
4. Zaklęcia są unlimited z tego co kojarzę ponieważ artefakt ma określoną funkcję i sposób działania- Mag ma tutaj dowolność. Aczkolwiek mogę się mylić i tu radzę skonsultować się z Manipyuretą/Elize.
Gwiezdne Duchy=Haru.
5. Napisz mi proszę na PW o jaką umiejętność Ci chodzi i porozmawiamy o tym. Może faktycznie jej brakuje i należy dopisać ją do listy.
6. KP są schowane dopóki nie dostaniesz kolorku. Wtedy masz okazję zajrzeć do kart postaci członków swojej gildii. Aczkolwiek jeśli chodzi o pozostałe - doszliśmy z resztą administratorów do wniosku, że ciekawiej będzie dowiadywać się z sesji na temat postaci, z którą nasza własna ma styczność.
7/8. Dobrze, rozpiszę to. Faktycznie innym będzie łatwiej.

Leaving the bronze one to harvest
Under purple mystery.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Przywitanie   

Powrót do góry Go down

Przywitanie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1