IndeksIndeks  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Magia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Admin
Liczba postów : 214
Dołączył/a : 07/09/2015

PisanieTemat: Magia   Nie Paź 11, 2015 3:57 pm

Magia

Magia jest powszechnym zjawiskiem występującym na ziemi. Stanowi ona główną formę walki dla magów. Ma wiele różnorodnych form i nauczyć się jej są w stanie osoby, które posiadają wewnętrzne źródło. Wbrew pozorom nie każdy człowiek jest użytkownikiem magii.


Istniała ona od wieków, a źródła jej powstania poszukiwano od samego jej odkrycia. Pierwotne Źródło miało być bowiem nieograniczonym zbiornikiem czystej energii. Początki jednak nie należały do najprostszych - bano się osób, które posiadały dar i mogły jej używać. Często poniżano bądź wyganiano z miast osoby, wokół których działy się niewyjaśnione rzeczy. Z biegiem czasu odkryto jednak, że może ona ułatwiaj życie i ratować je przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Używano jej do napędzania przedmiotów, tworzenia światła czy komunikacji. Poza formą nieuchwytną może ona bowiem pojawiać się jeszcze w formie stałej, w postaci Kryształów zwanych Lacrimami. Powstawały pierwsze stowarzyszenia nazywane Gildiami, które pod jednym znakiem gromadziły użytkowników energii magicznej i przyjmowały dla nich zlecenia, za które oczywiście pobierano opłatę. A czym ta właściwie jest magia? Otóż jest to forma energii, której nadać można wybrany kształt. Powstaje ona na skutek połączenia ducha organizmu wraz z duchowym przepływem natury. Bardzo często użytkownik podświadomie kreuje swój własny styl i rodzaj magii już w dzieciństwie, a wraz z biegiem czasu rozwija ją i w pełni uczy się wykorzystywać jej właściwości. Magia stała się powszechna, scaliła się wręcz z codziennością. Odkrywano coraz to nowsze jej rodzaje oraz formy, a członkowie pierwszej Rady Magicznej, która na celu miała wyznaczanie zasad i kontrolowanie poczynań magów stworzyli jej klasyfikację.  Ich zdaniem są dwa główne typy- Magia Caster oraz Magia Przedmiotu. Oczywiście rozwidlają się one na wiele innych, pomniejszych kategorii.

Magia Caster - polega ona na posługiwaniu się magią bezpośrednio ze swojego ciała. Nie używamy tutaj żadnej broni czy innego przedmiotu. Wraz z naszą wiedzą i wolą tworzymy zaklęcia, które powstają z rysowanych w powietrzu kręgów. Owe kręgi natomiast tworzy nasza własna energia magiczna. Bardziej doświadczony Mag nie potrzebuje ich jednak i zaklęcia działają natychmiastowo. To bardzo popularny styl walki wśród członków gildii.

Magia Przedmiotu - tutaj nasza energia magiczna przeistacza się w czynniki zewnętrzne i pozwala z nich korzystać. Dobrym przykładem jest tutaj ogień, który pojawia się w Magii Kart (tworzy to typ Caster) bądź magie, której użyć tylko można poprzez bezpośrednie użycie przedmiotu - Magia Gwiezdnych Duchów, Magia Podmiany. W tym stylu korzystanie z przedmiotów jest często podstawową i jedyną formą walki. Można również używać naszej energii na rzeczach codziennego użytku, do których nie potrzeba wtedy innego źródła zasilania.

Zapomniana Magia- niezwykle rzadko spotykane rodzaje magii. Została ona bowiem przeklęta i ludzie starali się jej pozbyć ze świata, zacierając ślady w historii. Użytkownicy jej posiadają bowiem ogromną, trudną do kontrolowania moc, która może mieć wpływ nawet na życie i śmierć. Jest wiele odmian zapomnianej magi. Często razem z nią pojawia się wiele skutków ubocznych.

Tabu

Każdy styl i rodzaj magii ma swoje własne zasady, których nie powinien łamać użytkownik. Przekroczenie linii może wywołać opłakane skutki na magu i jego otoczeniu. Mówi się, że los każdego kto spróbował wznieść się ponad reguły ostatecznie zanikał.

Magiczna Moc

Aby korzystać z magii potrzebna jest energia magiczna. Jest ona swoistym paliwem każdego maga - nie jest to jednak studnia bez dna. Każdy użytkownik ma w sobie źródło, którego limity zwiększają się wraz z doświadczeniem i rozwojem. Składnikiem jej jest Eternano, które występuje w atmosferze. W przypadku kiedy nasz wewnętrzny pojemnik będzie pusty, a my zużyjemy całą energię magiczną to możliwe jest jej odnowienie. Potrzeba jednak trochę czasu nim ciało maga wchłonie odpowiednią ilość Eternano, które będzie w stanie odnowić nasze źródło. Warto wspomnieć o odkrytym przez Radę Magiczną drugim źródle, które znajduje się w każdym użytkowniku magicznym. Potrzeba jednak ogromnego doświadczenia i długiego czasu nim uda się je uruchomić. Wówczas jednak nasza energia magiczna wzrasta, co pozwala nam pozostać w gotowości bojowej znacznie dłużej. Na start mamy 2500 MM.

Zaklęcia

Krąg Zero - Są to zaklęcia, które nie zużywają energii magicznej z uwagi na swoją znikomą wartość bojową. Dzięki nim możesz urozmaicić grę na fabule jakimiś efektownymi zjawiskami. Na ten przykład może posłużyć nam Juvia. Kiedy była ona smutna, padał wokół niej deszcz. Zaklęcia z tego kręgu nie kosztują żadnego z punktów wprawy.
Krąg Pierwszy  - To zaklęcia o niewielkiej wartości bojowej. Jedno kosztuje 5 punktów
Krąg Drugi  - To zaklęcie o średniej wartości bojowej. Nie może być jednak czarem obszarowym. Jedno kosztuje 10 punktów.
Krąg Trzeci  - To zaklęcie o średniej wartości bojowej z przyzwoleniem na obrażenia zadawane obszarowo. Jedno kosztuje 20 punktów.
Krąg Czwarty  - To zaklęcia magów klasy S. Nie można wystartować z żadnym z nich. Nauczyć się ich można dopiero podczas awansu na Maga Klasy S. Jego koszt to 40 punktów.
Krąg Piąty  - To zaklęcie bardzo silne, które jest w stanie wyczerpać maga wręcz całkowicie i nie umywa się raczej do kręgów, które znajdują się powyżej. Takie zaklęcie kosztuje 60 punktów wprawy, a nauczyć się go można dopiero po awansie na maga klasy S+.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://yousei.forumpl.net
 

Magia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Yousei no Hikari :: Pierwsze kroki :: Encyklopedia :: Magia-