IndeksIndeks  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Gra oraz FAQ

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Admin
Liczba postów : 214
Dołączył/a : 07/09/2015

PisanieTemat: Gra oraz FAQ   Sro Paź 07, 2015 11:47 pm

FAQ


Q: Czy forum jest dla wszystkich?
A: Tak. Każdy może zarejestrować się na forum i z niego korzystać po zaakceptowaniu jego regulaminu.

Q: Co się stanie, jeśli nie będę przestrzegał regulaminu?
A: Zarząd ma prawo wyciągać konsekwencje w zależności od stopnia i ilości nieprzestrzeganych zasad. Po ostrzeżeniach, które nie dadzą skutku możliwy jest również ban tymczasowy lub w najgorszym wypadku permanentny.

Q: W jakiej sprawie mogę kontaktować się z Administracją?
A: Administracja jest po to, aby pomagać graczom i pilnować porządku na forum. Masz prawo rozprawić każdą z kwestii związanych z forum, zgłosić skargę bądź pomysł. Jednym słowem- wszystko co związane z życiem strony jest w interesie i w kręgu zainteresowań zarządu.

Q: Czy mogę sam tworzyć tematy?
A: Tylko w przypadku stref takich jak gry, arena, pomysły czy lokum postaci. Na stworzenie lokacji potrzebna jest zgoda zarządu.

Q: Ile postaci mogę mieć?
A: Dozwolonych jest trzech bohaterów na jedną osobę. Aczkolwiek Administracja ma prawo rozważyć prośbę o kolejne- wszystko zależy od poświęcanej uwagi, pomysłu oraz zasług fabularnych.

Q: Czy możliwa jest zmiana gildii po wcześniejszym jej wybraniu?
A: Jeśli uzasadnione zostanie to fabularnie, a lider gildii zgodzi się na przyjęcie Twojej postaci to jest to możliwe. Aczkolwiek tylko w przypadku Magów Neutralnych, Requem bądź Angel Tears.

Q: Czym jest Łowca Magów oraz gildia Prometheus?
A: Jest to jedna z trzech frakcji, zajmująca podporządkowany sobie teren. Należą do niej ludzie, którzy nie darzą magów największą sympatią i obwiniają ich za katastrofę, która miała miejsce. Bardzo często wstępują do nich ludzie pozbawieni umiejętności używania magii. Ich atutem natomiast jest pomysłowość i kreatywność- używają pobranej energii magicznej do tworzenia artefaktów bądź innych wynalazków ułatwiających życie, bojowych bądź transportowych.

Q: Jak fabuła jest umiejscowiona względem oryginału? Czy jest to ten sam świat, czy może jakiś alternatywny, nie mający większego związku z pracą Hiro Mashimy?
A: Wszystko co miało miejsce w świecie stworzonym przez Mashimę jest uwzględnione w naszej historii- do momentu otworzenia portalu, przez który przedostały się smoki. Wszystkie postacie takie jak Natsu czy Erza faktycznie znane są mieszkańcom Fiore. W naszej grze jednak nie wszystko się udało. Tym samym wybuchła panika i wojna, zaczęły się polowania na smoki - a jak wiemy, te nie zawsze ludziom są przyjazne. Stąd podział na frakcje i rozpad znanych gildii. Chcieliśmy stworzyć coś nowego używając uniwersum autora z dodatkiem naszej własnej kreatywności.

Q: Który mamy rok na forum?
A: Fabularnie mamy rok X911.

Q: Ile ME jest na start?
A: 2500 ME dostaje każdy Mag.

Q: Czy mogę wybrać dowolną magię?
A: Niestety nie. Nie wszystkie magie są dozwolone dla graczy- kilka z nich możemy zdobyć tylko poprzez ścieżkę fabularną. Nalezą do tego:
- Łuk Czasu,
- Łuk Ucieleśnienia,
- Magia Smoczego Zabójcy,
- Magia Zabójcy Bogów,
- Magia Zabójcy Demonów,
- Wielki Drzewny Łuk,
- Ludzkie podporządkowanie,
- Magia Śmierci,
- Magia Życia,
- Smocze Podporządkowanie,
- Magia Ciała Niebieskiego,
- Amaterasu,
- Yami no Ecriture,
- Maguilty Sense,
- Figurowe oczy,
- Memory Make,
- Kamienne oczy,
- Ushi no Koku Mairi,
- Law of Retrogression,
- Yakuma's Magic of the Eighteen Gods of War (Terytorium)
- Terrain Effect Magic

Q: Czy moja postać może być sławna i być niezwyciężona?
A: To zależy co rozumiesz przez sławna. Jeśli chcesz stworzyć bohatera będącego osobą publiczną(aktor/piosenkarz/autor)- nie ma problemu. W przypadku siły postaci to niestety, ale każdy zaczyna na tym samym poziomie i tych samych zasadach. Poprzez wykonywanie misji, tworzenie strony fabularnej i ogólny rozwój prowadzonej przez nas postaci możliwe jest zdobywanie doświadczenia, a co z tym idzie większej siły oraz awansu na wyższą rangę.

Q: Czy mogę być potomkiem postaci znanych z uniwersum mangi?
A: Jeśli Twoja historia będzie wystarczająco przekonująca dla Administracji oraz trzymająca się faktów fabularnych to nie widzę żadnych przeciw wskazań.

Q: Czy mogę mieć postać z innej mangi/anime/mediów?
A: Oczywiście, że tak. Niedozwolone są tylko wyglądy postaci zajętych oraz tych, które były przedstawione w mandze bądź anime Fairy Tail. Wzorowanie się na innych bohaterach jest zgodne z regulaminem. Aczkolwiek miło zobaczyć inwencję twórczą gracza.

Q: Dozwolone jest skorzystanie z historii innej postaci?
A: Nie. Skopiowanie czyjeś pracy bądź użycie historii postaci ze świata Fairy Tail jest zabronione i nie będzie zaakceptowane.

O grze


1. PBF to in innego jak skrót od angielskiej nazwy ,,Played by Forum" co oznacza nic innego jak tekstową grę online w stylu RPG. Rozrywka toczy się tutaj na zasadzie przyjętej z uniwersum, na którego podstawie powstała strona.
2. W przeciwieństwie do klasycznych gier RPG- tutaj postać tworzymy sami. Począwszy od jej charakteru, wyglądu aż do historii- wszystko zależy tylko od waszego pomysłu. Sami sterujemy jej wyborami i losami, a także rozwojem mocy i relacji dlatego też nie ma co się przejmować brakiem pomysłu na prowadzenie postaci na dłuższą metę- wszystko bowiem może ulec zmianie na drodze fabularnej. Nie jest zabronione wzorowanie postaci na tych, które znamy już z mang, filmów, książek czy anime- dobrze jednak jest stworzyć coś swojego z czym ewentualnie możemy się utożsamiać.
3. To forum jest grą forumową, a nie tylko sesją w określonym temacie. Co z tym idzie rejestrując się na nim wyrażasz zgodę na czynny udział w ,,życiu" stworzonych przez graczy postaci. Jak wiemy najtrudniej jest zacząć- niemniej jednak śmiało można dołączyć do istniejącej już fabuły lub ustalić powiązania między postaciami z właścicielami innych kont przed wprowadzeniem naszego charakteru w stan aktywny fabularnie.
4.Mimo faktu, że nasza gra oparta jest na uniwersum znanym z Fairy Tail- jest to oparcie raczej luźne. Porzuciliśmy znane schematy, uśmierciliśmy bądź zgubiliśmy popularnych bohaterów, których czasy dawno minęły. Mimo konceptu gildii i magii chcemy, aby stworzony dla waszej rozrywki świat był czymś nowym i abyśmy mogli dalej kreować go razem. Nie ma sensu więc przejmować się nieznajomością mangi czy też anime.
5. PBF jest typem gry, w której ciężko jest poruszać się i tworzyć historie samemu. Dlatego też zachęcamy do wykorzystywania wszystkich lokacji, które zostały stworzone i przeżywania przygód razem z innymi graczami. W przypadku braku tematu, który by nas interesował- wystarczy napisać do któregoś z administratorów gry i przedstawić pomysł, który z pewnością zostanie rozpatrzony.
6.Ważną rzeczą jest aby nie mylić charakterów postaci z osobą ją prowadzącą i nie oceniać jej na tej podstawie. Należy pamiętać, że to tylko avatar stworzony według uznania i potrzeb autora. Nie oznacza to wcale, że faktycznie skopiował on swój charakter do gry fabularnej. Szacunek między ludźmi jest istotnym elementem udanej współpracy.
7.Nasz język jest naprawdę piękny i wyjątkowy, dodatkowo zależy nam na rozwoju osób, które korzystają z naszego PBFa. Stąd też ważna jest ortografia, interpunkcja oraz unikanie powtórzeń (jest naprawdę dużo synonimów znanych nam słów użytku codziennego). Motywujące powinien być fakt, że wielu ludzi osądza nas po sposobie w jakim się wypowiadamy tekstowo. Dlatego warto o to dbać i zachować dobrą opinie. Sposób w jaki piszemy również jest ważny- mamy dwa sposoby:
- Chciałbym kupić ten srebrny klucz- powiedział zielonooki mężczyzna do sympatycznego staruszka za ladą.
- Chciałbym kupić ten srebrny klucz- powiedziałem pewnym siebie głosem, patrząc na stojącego za ladą staruszka.
Jak widzicie jest to osoba pierwsza i osoba trzecia. Pisząc tekst ciągły trzeba również pilnować aby wypowiedź różniła się bądź odznaczała w jakiś sposób od reszty.
8.Tak jak w życiu prawdziwym tak i tutaj- ważna jest kultura osobista. Oczywiście możliwa jest negatywna relacja między postaciami i nikt nie będzie miał o to pretensji- jednak trzymanie się kolejki, brak większej ilości przekleństw w poście czy zmiany partnerów do misji bądź na ścieżce fabularnej są mile widziane. Nie popieramy również decydowania za inne postacie bez wcześniejszego ustalenia tego z właścicielem.
9. Nie mamy tutaj niestety urządzeń do cofania się w czasie czy też innych sposobów do zmiany decyzji podjętej przez Ciebie za Twoją postać. A co z tym idzie w przypadku sesji fabularnych bądź eventów forumowych trzeba przemyśleć odpowiedzi. Raz wypowiedziane słowa zawsze niosą ze sobą jakieś konsekwencję i należy o tym pamiętać. Wszystko, co robi Twój bohater ma wpływ na niego, otaczające go osoby i fabułę.
10. Nie każdy z nas jest dobry w grach tego typu- nic straconego! Wszystkiego można nauczyć się z czasem dlatego nie ma co rezygnować i się zniechęcać. Trening czyni mistrza. Nawet jeśli Twoje posty wydają Ci się słabsze od innych- zawsze możesz poprosić o wskazówki w tworzeniu posta bądź sesje z doświadczonym graczem. Każdy zauważy, że się starasz. Im więcej piszesz tym lepszy w tym jesteś.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://yousei.forumpl.net
 

Gra oraz FAQ

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Yousei no Hikari :: Pierwsze kroki :: Encyklopedia-