IndeksIndeks  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Umiejętności

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar
Admin
Liczba postów : 214
Dołączył/a : 07/09/2015

PisanieTemat: Umiejętności   Pon Paź 05, 2015 12:05 am


Na start wybrać można trzy umiejętności. Kolejne w ramach rozwoju postaci podczas gry fabularnej zostaną przyznane przez Mistrza Gry.

Nadpobudliwy - Tak energia Cię rozpiera, że ciężko Ci usiedzieć w miejscu. Ale między innymi dzięki temu nie musisz za długo spać.
Orientacja w terenie -  Nigdy się nie zgubiłeś. Zawsze wiesz gdzie jest północ, a gdzie wschód- znajdziesz wyjście z każdego labiryntu. Z łatwością zapamiętujesz drogę.
Geniusz - Masz głowę pełną pomysłów. Z łatwością rozwiązujesz zagadki czy znajdujesz wyjście z sytuacji. Jesteś ponadprzeciętnie inteligenty i z łatwością tworzysz nowe wynalazki.
Kieszonkowiec - Umiejętność pozwalająca na zwiększenie szans na przeżycie poprzez zarabianie na koszt pospólstwa - czyli po prostu podbieranie zawartości sakiewek innych.
Alchemia - Pozwala na przygotowanie wszelakich eliksirów z użyciem wymaganych materiałów oraz receptur.
Fotograficzna Pamięć - Dzięki tej umiejętności możesz po dość uważnym przyjrzeniu się czemuś zapamiętać na długi czas układ i tym podobne, aby w przyszłości z tego skorzystać.
Niezawodny Słuch - Ciężko z tą umiejętnością nie będzie usłyszeć szeptów tamtych, których podejrzewasz o przekazywanie sobie tajnych planów.
Sokoli Wzrok - Wzrok można by rzec - doskonały. Można przykładowo ujrzeć poszukiwane przez nas malowidło w oddali, a nawet dojrzeć znajomą twarz w ogromnym tłumie ludzi.
Przyjaciel Zwierząt - Postać z tą umiejętnością doskonale wie, jak obchodzić się z niektórymi zwierzętami, potrafi je obłaskawić, a nawet po jakimś czasie uczynić z nich swoich towarzyszy.
Sztuczne oko - umiejętność dość charakterystyczna, gdyż pozwala nam na unikanie niektórych umiejętności magicznych. O tym, czy je uniknęliśmy i czy należą do takiej grupy decyduje Mistrz gry.
Wyczuwanie energii - sensor magiczny, czyli ktoś, kto potrafi wyczuć innych magów oddalonych od nas samych, przy pełnym skupieniu, nawet o parę kilometrów.
Władanie bronią białą i obuchową - dzięki tej umiejętności nie będziesz miał więcej problemów z zamachnięciem się porządnym mieczem.
Walka wręcz - pozwala na walkę na zaawansowanym poziomie, a także na rozbrojenie przeciwnika. Fakt czy przeciwnik został rozbrojony czy też nie zależy od Mistrza Gry.
Łucznictwo - pozwala na korzystanie z łuku z wysoką dokładnością.
Dyplomacja - umiejętność dość charakterystyczna, gdyż pozwala na łatwiejsze łagodzenie wszelakich sporów.
Akrobatyka - umiejętność pozwalająca na różnorakie ewolucje w powietrzu, które zaś przekładają się na efektowność i szybkość uników.
Ukrywanie się - dzięki tej umiejętności postać potrafi się idealnie wtopić w tłum ludzi lub wykorzystać otoczenie do skrycia się przed poszukującymi go/ją przeciwnikami. Od tego, czy nas odnajdzie przeciwnik zależy poziom naszego opisu ukrycia.
Wytrzymałość na ból - Tobie pięść w brzuch niegroźna. A rana cięta? Ni ho ho! Dzięki tej umiejętności żadna szrama nie jest dla nas tak denerwująca i dekoncentrująca jak dla innych. Poważniejsze rany i złamania jednak dalej działają tak samo na naszą postać jak zwykle.
Odporność na temperatury - nasz organizm zdołał się już przyzwyczaić do tego, że w górach jest zimno, zaś na pustyni gorąco. Nie trzeba długo czekać na dostosowanie się do obecnie panującej temperatury.
Spostrzegawczość - nie każdy jest w stanie zobaczyć zawirowania powietrza, nie każdy dojrzy ukryte przejście, jednak osoba z tą umiejętnością potrafi to i jeszcze kilka innych rzeczy wyłapać swym wzrokiem.
Szybkość - nasze ciało się na tyle dostosowało do wysiłku, że potrafimy biec znacznie szybciej niż po inni.
Skrytobójstwo - umiejętność pozwalająca na ciche wyeliminowanie naszego celu bez wydawania zbyt wielkiego hałasu.
Zdolności manualne - z pomocą rzeczy znalezionych w okolicy postać potrafi zrobić coś, co powinno pomóc jej w obecnej sytuacji. Oczywiście nie zrobi wielkiej wanny z dwóch spinaczy...
Siła - Nie będzie dla Ciebie problemem więcej uniesienie wielkiego, dwuręcznego miecza. Ciosy również wyrządzają większe szkody, można dodatkowo unieść więcej i dźwigać, jak wcześniej wspomniano, większe ciężary.
Kreatywność - mówi się, że dzieci są najlepszymi użytkownikami magii tworzenia, bo są najbardziej kreatywne. Kreatywne myślenie to po prostu umiejętność wymyślania oryginalnych i stosownych rozwiązań.
Broń palna - dzięki tejże umiejętności postać jest w stanie operować na poziomie zaawansowanym wszelką bronią palną, przeładować ją, a także wymierzyć i strzelić.
Przywództwo - przywódca to ktoś, kto potrafi pokierować grupą i pomóc jej przygotować się do ewentualnych starć. Osoba, za którą pójdzie każdy, kto popiera jego poglądy, bo on potrafi je postawić w takim świetle, aby wiara w nie była wartościowa.
Hart Ducha - nawet gdy znajdujesz się na przegranej pozycji to ciągle wierzysz w zwycięstwo i szukasz na nie sposobu. Jesteś bardzo uparty, a wiara w przyjaciół dodaje Ci sił.  
Mordercze intencje - aura emanowana przez naszą postać sprawia, że innym ciężko jakkolwiek powstrzymać drżenie własnego ciała. Ktoś, kto to czuje potrafi od razu stwierdzić, że Ty nie masz dobrych zamiarów, a krew, którą chcesz aby spłynęła po Twoich dłoniach powinna należeć do tych, co się Cię boją.
Samoregeneracja - pomniejsze rany potrafią się zagoić dość szybko, znacznie szybciej niż u zwykłych ludzi, zaś krew krzepnie znacznie szybciej.
Węch - zmysł na poziomie zwierzęcym, pozwala na wyczucie najdrobniejszego zapachu czy szlaku zapachowego pozostawionego przez kogoś innego. Niestety umiejętność jest mieczem obosiecznym - lepiej z tym nie chodzić do kogoś, kto jadł ostatnio fasolkę...
Pojemne płuca - liczne treningi sprawiły, że płuca są dwukrotnie pojemniejsze niż u normalnego człowieka, co przekłada się również na możliwość wstrzymywania powietrza.
Silny umysł - umiejętność, dzięki której możesz sprostać wszelkim sugestiom płci pięknej, jakiejś słabszej telepatii czy niewielkim iluzjom, jednakże co do magów... no, cóż, ma mierne skutki jeśli jest to potężna, naprawdę potężna iluzja.
Pogromca Gór - ktoś, kto się w górach wychował wie, jak tam zimno jest. Ktoś, kto potrafi się dostosować idealnie do warunków tam panujących, nie grożą mu w czasie wspinaczki - na której się zna - żadne złamania czy odmrożenia.
Brzuchomówstwo - umiejętność wydawania głosu z miejsca innego zupełnie niż nasze usta, pozwalająca w dużej mierze zmylić naszego przeciwnika.
Żołądek ze stali - jak to jest mieć czarną dziurę zamiast żołądka? Otóż łatwiej nam trochę przeżyć. Spleśniały chleb, choć niesmaczny, nam nie zaszkodzi wbrew pozorom. Osoby posiadające tę umiejętność są również bardziej odporne na trucizny podawane drogą jedzenia bądź picia, a wszystko inne, choć może okazać się strasznie niesmaczne, potrafi zapewnić pożywienie.
Gotowanie - idealny szef kuchni we własnej osobie! Zna praktycznie każdy przepis ze swojej domowej księgi przepisów, a także tworzy nowe, podejmując się eksperymentów smakowych. Wystarczy tylko mieć odpowiednie składniki, dostosowane do tego miejsce i viola!
Taniec - jak przykuć uwagę pospólstwa? Zatańcz na poziomie profesjonalisty. Sukces gwarantowany!
Śpiew - dobranie odpowiedniej barwy i tonacji głosu, przeciąganie sylab, czy może po prostu inne sposoby śpiewu - osoba z tą umiejętnością idealnie potrafi się dostosować do każdej piosenki.
Tkactwo - wystarczy kilka kawałków materiału, jakieś nici, igła, jakaś maszyna albo coś innego, a idealne stroje dla każdego można uszyć bez większych problemów. Oczywiście, jeśli masz tę umiejętność.
Uwodzenie - umiejętność składająca w sobie werbalne i niewerbalne sposoby na przykucie na sobie uwagi. Czy to powabne ruchy, czy słowne igraszki... cóż. Do dzieła.
Manipulacja - umiejętne korzystanie ze swojego zasobu słów oraz mimiki twarzy potrafi przynieść naprawdę niesamowite efekty. Umiejętność ta pozwala na taki dobór ich, aby drugiej stronie łatwiej było uwierzyć w coś, co w rzeczywistości niekoniecznie jest prawdą.
Znajomość starożytnych języków - w dzieciństwie na pewno siedziałeś/aś w tonie książek, dzięki którym nauczyłeś się odczytywać te najdawniejsze pisma. To dzięki nim mogłeś/aś nauczyć się starożytnych języków, nie kryją one przed Tobą żadnych tajemnic, a każdy kolejna przebadana pod tym kątem ruina daje Ci coraz więcej satysfakcji i doświadczenia.
Gra na instrumencie - czy to flet, czy to fortepian, a może po prostu najprostsze w świecie dzwonki. Osoba z taką umiejętnością potrafi wydobyć z nich najlepsze dźwięki, jakie można było sobie wymarzyć, a nawet i ułożyć symfonię, którą będzie w najbliższym czasie wygrywał na koncercie.
Pływanie - dzięki temu, żadna rzeka czy morze nie są dla Ciebie wyzwaniem. Twoja umiejętność pływania może zabrać Cię praktycznie wszędzie, gdzie sobie zamarzysz. Bez łodzi. A nawet jeśli z łodzi byś wypadł, nie miałbyś problemów z powrotem na nią.
Malarstwo/Rysunek - wiesz, jak to jest być artystą. Ciągłe chęci namalowania czegoś, czy może naszkicowania krajobrazu o zachodzie słońca. Wystarczy kartka albo płótno, coś do rysowania i do roboty. Nikt nie będzie mógł się oprzeć Twoim dziełom.
Aktorstwo - zmiana masek to dla Ciebie nie problem. Dla tego będziesz smętnym nastolatkiem potrzebującym trochę opieki, dla niej zaś możesz być trochę energiczny, ale wciąż opiekuńczy. Potrafisz się dostosować do każdej sytuacji, potrafisz bez problemu ukryć swoją prawdziwą naturę. Potrafisz dopasować się do jakiejkolwiek roli, którą Ci podadzą.
Kowalstwo - ktoś, komu młot i kowadło nie są straszne! Potrafi on stworzyć coś z kawałka metalu, zahartować go, wzmocnić i odpowiednio wymodelować do własnych potrzeb!
Jazda na wierzchowcu - konie Ci nie straszne. Potrafisz odpowiednio je osiodłać i wiesz, jak konia zachęcić do zwolnienia od cwału do kłusa.
Wędkarstwo - przynęta na haczyk, zarzucamy! Zaawansowany wędkarz potrafi odróżnić ryby od siebie, a także zna wszelkie techniki łowienia poszczególnych ich typów.
Twarda głowa - Upić? Ciebie? Wolne żarty. Z tą umiejętnością nie musisz się w ogóle martwić, że prędko się upijesz na popijawie ze znajomymi.
Torturowanie - bocian, tortura wodna, ława tortur... komuś, kto posiada tę umiejętność te nazwy są doskonale zna. Poza tym, potrafi wynaleźć również inne sposoby na wyciągnięcie informacji.
Fizjoterapia - umiejętność pozwalająca na rozluźnienie czyjegoś ciała i doprowadzić go do stanu "użyteczności". Wszelakie zabiegi terapeutyczne służą do wspierania kompanów, ale tylko i wyłącznie na uboczu, nie na froncie. Również można ich stosować w formie rehabilitacji po rozległych obrażeniach.
Serce z kamienia - nie znasz wyrzutów sumienia czy litości. Nie obchodzi Cię los innych ludzi czy zwierząt.
Jubilerstwo - ten diament ma 10 karatów czy może 12? To jest szafir czy akwamaryn? Onyks czy turmalin? Nie ważne. Jubiler nigdy się nie pomyli w ocenie, co to jest za kamień, jakie są jego właściwości czy jaka jest ich wartość.
Rusznikarz - trochę prochu, trochę innych, potrzebnych rzeczy i można zdziałać cuda. Umiejętność pozwala na to, aby naprawić pomniejsze bronie palne czy po prostu zrobić sobie naboje do spluwy. Oczywiście wymagają one odpowiednich warunków do spełnienia czynu.
Rzeźnik - trup za trupem, a będzie... nie wiem, co będzie. Na pewno będzie ktoś, komu nie straszne jest zabijanie wszystkich wokół, a po trupach po prostu idzie do celu. Osoba z tą umiejętnością po prostu nie reaguje na to, jak ludzie wołają o pomoc, jak błagają o litość, a także na to, że po prostu... leje się za nim krew. Ona go nie wzruszy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://yousei.forumpl.net
 

Umiejętności

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Yousei no Hikari :: Pierwsze kroki :: Encyklopedia-